práca pracovné ponuky personálna agentúra sprostredkovanie zamestnania v zahraničíUchádzači o zamestnanie / Dôležité informácie

Postup pri hľadaní zamestnania

V prvom rade je potrebné rozhodnúť sa pre konkrétnu oblasť, ktorej sa chcete venovať. Vaše rozhodnutie by pritom malo vychádzať z vašich priorít, záujmov, ale tiež vzdelania a doterajšeuj praxe, potom je veľká šanca, že nová práca sa Vám vydarí. Následne na to je potrebné zaujať personalistov, a potenciálnych zamestnávateľov Vaším životopisom, poprípade sprievodným listom.

Ako napísať správny životopis

Pri hľadaní zamestnania sa bez dobre napísaného životopisu určite nezaobídete, a preto by ste jeho vytvoreniu mali venovať veľkú pozornosť. Pri jeho písaní by ste mali určite myslieť na to, že pozícia o ktorú sa zaujímate nebola vytvorená len pre Vás, a že sa o túto pozíciu okrem Vás uchádzha určite niekoľko ďalších uchádzačov. Dôležité je zaujať nielen obsahom ale aj formou, pričom najväčší dôraz treba klásť na prehľadnosť, stručnosť, presnosť a bezchybnosť. Medzi základné informácie ktoré v životopise nesmú chýbať sú:

  • Osobné údaje
  • Vzdelanie
  • Pracovné skúsenosti
  • Jazykové znalosti
  • Iné znalosti a skúsenosti.

Ako ukážku Vám ponúkame vzor životopisu tu.

Sprievodný list k životopisu

V dnešej dobe sa už k životopisu prikladá stále častejšie aj sprievodný list. V sprievodnom liste uchádzači o zamestnanie uvádzajú to, čo sa v životopise nezvykne písať. Hlavná úloha, akú sprievodný list má je informácie o akú prácu máte záujem, prípadne prečo sa zaujímate práve o prácu v tejto firme.

Ako ukážku Vám ponúkame vzor sprievodného listu tu.

Stránka sa nachádza v režime prestavby a preto má obmedzenú funkčnosť.

Ďakujeme záujemcom o trpezlivosť.

práca pracovné ponuky personálna agentúra sprostredkovanie zamestnania v zahraničíRegistrácia zamestnávateľa

práca pracovné ponuky personálna agentúra sprostredkovanie zamestnania v zahraničíRegistrácia uchádzača

práca pracovné ponuky personálna agentúra sprostredkovanie zamestnania v zahraničíVyhľadávanie práce

práca pracovné ponuky personálna agentúra sprostredkovanie zamestnania v zahraničíNajčastejšie otázky